بیمارستان های آلمان

بیمارستان های آلمان – German hospitals

توسط: | برچسب ها: , , , , , , | دیدگاه ها: 1 | اسفند ۱۹ام, ۱۳۹۶

طبق آماری که به دست igmed رسیده است، تعداد بیمارستان های آلمان در حدود ۲۰۰۰ می باشد که از این تعداد بخشی به صورت کاملا دولتی و بخشی به صورت کاملا خصوصی مدیریت می شوند. انواع بیمارستان های آلمانی در مجموع به ۳ دسته:

  • بیمارستان های تحت حمایت دولت و عمومی
  • بیمارستان های تحت حمایت سازمان های خصوصی و محلی
  • بیمارستان های تمام خصوصی که تحت حمایت حامیان مالی و پزشکان مشهور این قرار دارند؛ تقسیم می شود.

بنابر نتایج تحقیقاتی که در سال ۲۰۱۵ در خصوص نوع بیمارستان های آلمان صورت پذیرفت، بالغ بر ۵۱ درصد بیمارستان های این کشور دولتی و در دسترس قشر متوسط و حتی فقیر جامعه قرار داد. در حدود ۳۵ درصد از این تعداد بیمارستان، تحت عنوان نیمه دولتی با حمایت سازمان های خصوصی و هیئت های بومی هر منطقه شکل گرفته است و مابقی نیز که تقریبا ۱۴ درصد می باشند؛ از دسته بیمارستان های خصوصی و گران قیمت تلقی می شوند که پرداخت هزینه های درمانی در این دسته واقعا از عهده هر کسی بر نمی آید!

بیمارستان های آلمان

درآمدزایی بیمارستان های آلمان:

بیمارستان های نوع اول و نوع دوم تا حد زیادی مبالغ خود را از صندوق هزینه بیماران و همچنین شرکت های بیمه ای به دست می آورند و به صورت یک ارگان دولتی و نیمه دولتی به تمام پرسنل و کارکنان خدماتی و پزشک های خود، حقوق ماهیانه را اعطا می کنند. و در نوع سوم این رویه کاملا از بین رفته است و بیمارستان ها صرفا از ویزیت افراد و کسانی که به این مراکز پزشکی خصوصی مراجعه می کنند و غالبا از توان مالی بالایی نیز برخوردار هستند، بهره می برند.بیمارستان های آلمان از چارت کاری ویژه ای برخورد هستند. در آلمان به هیچ عنوان کارهای سرپایی که باید در درمانگاه صورت شود و در همان جا کار بیمار تمام شود، در بیمارستان انجام نمی گیرد و تنها بیمارانی که نیاز به بستری شدن دارند به این مراکز درمانی منتقل می شوند. در آلمان شما حق دارید در هر بیمارستانی که دوست دارید بستری شوید و به اختیار خود حتی پزشک معالجتان را نیز تغییر دهید. استفاده از بیمه های مختلف درمانی در این کشور از جمله مواردی است که سبب می شود بیماران با اطمینان خاطر بیشتری روند درمانی خود را طی نمایند. در واقع آن ها تنها بخش کوچکی از هزینه های درمانی خود را پرداخت می کنند و مابقی هزینه را شرکت بیمه پس از انجام مراحل مربوطه پرداخت می کند.

بیمارستان های آلمان

تامین هزینه های درمانی در بیمارستان های آلمان:

معمولا تامین هزینه های درمانی در بیمارستان های آلمان به دو طریق وام و کمک های خیرخواهانه صورت می گیرد که از هر دو این منابع مالی برای ساخت و تجهیز کردن بیمارستان های این کشور نیز استفاده می شود! (حتی بیمارستان های خصوصی). جالب است بدانید تا این لحظه تعداد تخت بیمارستان های آلمان بالغ بر ۵۰۰ هزار و تعداد جمعیت شاغل در عرصه پزشکی و درمانی این کشور نیز چیزی بیش از ۱٫۵ میلیون نفر تخمین زده شده است؛

در سال ۲۰۱۵ مشخص شد که بودجه اختصاص داده شده به بخش درمانی و بهداشتی آلمان در حدود ۳۷۵ میلیارد یورو بوده است و این مقدار قرار است تا سال ۲۰۲۰ میلادی به رقم قابل توجه ۵۰۰ میلیارد یورویی نیز برسد؛ جالب اسن جاست که ظرفیت درمانی و پزشکی کشور آلمان در حال حاضر نیز بیشتر از سطح تقاضای مردم این مملکت می باشد و با در نظر گرفتن درمان و ویزیت بیمارهایی با تابعیت خارجی نیز باز ۲۰ درصد از ظرفیت های پزشکی آلمان بلااستفاده مانده است و اینطور که از پروژه های آتی در زمینه پزشکی و درمانی این کشور معلوم است این درصد بلااستفاده در سال ۲۰۲۰ بیشتر از این مقدار خواهد شد!

دیدگاه ها

One thought on “بیمارستان های آلمان – German hospitals

  1. Pingback: درمان سرطان در آلمان - Cancer treatment in Germany -

ارسال پاسخ

Iran