تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان – Studying in germany

توسط: | برچسب ها: , , , , , | دیدگاه ها: 0 | فروردین ۶ام, ۱۳۹۷

تحصیل در آلمان به دلیل شایستگی های متعدد صنعتی و غیر صنعتی این کشور در زمینه های مختلف از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد؛ دولت فدرال آلمان با اتخاذ سیاست تربیت دانشجویی و حذف مبالغ هنگفت تحصیلی دانشجویان بومی و غیر بومی خود در مقاطع مختلف دانشگاهی و کادمیک این فرصت را برای هر فردی که طالب علم و دانش باشد را فراهم نموده است. در این کشور فارغ از ارائه سطح کیفی بالا در واحدهای مختلف درسی و همچنین تدریس آنان به دو زبان انگلیسی و آلمانی، می توان پس از اتمام مراحل درسی و اخد مدرک برای گرفتن ویزای کاری آلمان اقدام نمایید و خیلی زود در یکی از زمینه های شغلی این کشور، مشغول به کار شوید!

 تحصیل در آلمان

هزینه های تحصیل در آلمان:

همانطور که گفتیم هزینه تحصیل در آلمان آنقدر ناچیز شده است که می توان آن را رایگان اعلام کرد؛ دولت آلمان به دلیل اهداف وسیعی که برای جامعه مردمی خود در نظر گرفته است، به تقلید از آکادمی ها و مراکز مختلف علمی در آمریکا منتها با اندک تغییراتی مادی، در تلاش است تا با جذب دانشجوهای مستعد با تابعیت های مختلف صنعت مادر خود را برای سالیان طولانی زنده و استوار نگه دارد و به سوی اهداف دیگری سکان سیاستی خود را تغییر جهت دهد.

در این کشور حقیقتا عمده رشته هایی که به زبان آلمانی تدریس می شوند، رایگان و سایر رشته هایی که به زبان بین المللی انگلیسی ارائه می شوند نیز از هزینه های کمی برخوردار می باشند. البته تمامی این موارد منوط به پذیرش شما در دانشگاه ها و مراکز علمی دولتی آلمان است! با ورود به این مراکز علمی که تحت حمایت مستقیم از سوی دولت می باشند، شاید نهایتا شما مجبور به پرداخت ۱۰۰ لی ۳۰۰ یورو بیشتر برای هر ترم نباشید که تازه در مقابل این مبالغ نیز بلیط هایی برای حمل و نقل رایگان شما در شهر استقراریتان از سوی دانشگاه ارائه خواهد شد.

توجه داشته باشید آلمان بطور کلی از ۱۶ ایالت گوناگون تشکیل می شود که برخی از آن ها بصورت خودمختار در این خصوص تصمیم می گیرند و ممکن است هزینه های جانبی دیگری از شما به عنوان یک دانشجوی خارجی هم دریافت کنند؛ البته ناگفته نماند تحصیل در آلمان تنها برای دانشگاه های دولتی با هزینه رایگان صورت نمی گیرد و می توان در صورت تمایل در دیگر آکادمی ها، کالج ها و مراکز علمی خصوصی این کشور نیز به تحصیل پرداخت و تقریبا در سال چیزی بین ۱۵ تا ۲۰ هزار یورو پرداخت نمود.

 تحصیل در آلمان

تحصیل در آلمان در رشته های پزشکی:

برای تحصیل در آلمان رشته های مختلفی وجود دارد اما در بین تمامی این رشته ها، پذیرش مجوز تحصیلی در رشته های پزشکی این کشور کمی سخت و دشوار می باشد و در این خصوص از سوی سازمان آموزش آلمان سخت گیری های بسیاری صورت می گیرد. برای این منظور دانشجوی متقاضی باید دارای معدل ۱۷ و یا بالاتر در مقاطع پیش دانشگاهی و دیپلم خود باشد و در کنار آن ها، از قبولی آزمون سراسری در دوره های روزانه و شبانه هم برخوردار باشد و در یکی از رشته های مربوط به پزشکی همچون زیست و شیمی هم قبول شده باشد. لازم به ذکر است این قبولی حتما بایستی در مقطع کارشناسی باشد و کاردانی اصلا مورد قبول واقع نمی شود!

در کنار همه این موارد، داشتن مدرکB1 یا B2 در زمینه فراگیری زبان برای نشان دادن توانایی ایجاد مکالمه دانشجو به زبان آلمانی نیز می تواند در عدم قبولی و یا رد تقاضانامه وی بسیار مهم و حائز اهمیت جلوه کند؛ بعد از ارائه تمامی این موارد، پذیرش یک ساله تحصیلی برای دانشجو صادر می شود و وی باید برای این مدت در کالج های آلمانی تحصیل کند و بعد از تمام شدن این بازه زمانی، یکبار دیگر آماده شرکت در آزمون رشته های پزشکی کشور آلمان شود. توجه داشته باشید در صورت عدم موفقیت کسب رشته های تاپ پزشکی این کشور، شما این اجازه را دارید در سایر رشته های زیرشاخه پزشکی این کشور به تحصیل کردن بپردازید؛ ضمن اینکه آن یکسال تحصیل کالجی برای افرادی که حداقل ۲۴ تا ۳۰ واحد درسی را در دانشگاه های کشور خود گذرانده باشند، محاسبه نخواهد شد!

 تحصیل در آلمان

مدارک کلی لازم برای اخذ پذیرش تحصیل در آلمان:

  • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در کنار ریز نمرات این دو مدرک
  • کپی گذرنامه و همچنین شناسنامه فرد متقاضی
  • ارائه دوازده عکس پاسپورتی ۴×۶ با پشت زمینه سفید
  • ارائه مدرکی منوط به فراگیری زبان آلمانی
  • ارائه مدرک قبولی در کنکور سراسری کشوری در صورت شرکت فرد متقاضی

ارسال پاسخ

Iran