تعطیلات رسمی

تعطیلات رسمی سال ۲۰۱۸ آلمان و وضعیت مراکز دولتی و عمومی در تعطیلات

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , | دیدگاه ها: 1 | فروردین ۳ام, ۱۳۹۷

تعطیلات رسمی در آلمان همچون سایر های کشور های دیگه مانند کشور خودمان ایران کم و بیش وجود دارد و اطلاع از زمان های دقیق این تعطیلات در برنامه ریزی های سفر به این کشور می تواند مفید باشد.

تصور کنید طبق برنامه ریزی خود قرار است برای هفت روز به کشور آلمان صفر کنید و در این سفر به به انجام فعالیت های کاری خود بپردازید و بدون وقفه برای پیگیری قرار های کاری خود به جایی دیگر سفر کنید.

اگر در این بین شما از تعطیلی رسمی خاصی بی اطلاع باشید، عملا دست کم یک روز از زمان بندی کاری خود عقب خواهید افتاد و این ممکن است به اعتبار شغلی شما آسیب برساند.

در آلمان با شروع تعطیلات رسمی ممکن است برخی از مراکز دولتی و حتی خصوصی در روز های خاصی تعطیل باشند و اقدام به سرویس دهی نکنند که این ممکن است برای توریست ها و مسافرین که به هدف خاصی به این کشور سفر کردند درد سر ساز شود.

به همین منظور در این مقاله لیستی از تعطیلات رسمی و همین طور وضعیت برخی از مراکز دولتی این کشور در ایام تعطیلات رسمی را آورده ایم تا با دید بهتری بتوانید برای سفر خود برنامه ریزی کنید. با ما همراه باشید 🙂

تعطیلات رسمی سال ۲۰۱۸ آلمان

(January 1): روز نخست سال جدید

نخستین روز تقویم گرگوریان و جولیان، سال شمار رسمی دولت آلمان، تعطیلات عمومی در آلمان است. مدارس و شرکت ها در این روز تعطیل هستند.

 

(January 6): روز اپیفانی (Epiphany)

اپیفانی به روز سه پادشاه نیز معروف است و جشن بزرگ مسیحی در کنار عید پاک و کریسمس است. این روز پایان رسمی کریسمس را نشان می دهد و طبق سنت مسیحی، روزی است که سه مرد موبد چند روز پس از تولد مسیح در بیت لحم با هدایایی بر عیسی مسیح وارد شدند.

در آلمان، تعطیلات رسمی و عمومی در مناطق و شهر های بادن وورتمبرگ (Baden-Wuerttemberg)، باواریا (Bavaria) و ساکسونی-آنهالت (Saxony-Anhalt)، باعث تعطیلی بسیاری از کسب و کارها، بانک ها و فروشگاه ها می شود.

 

(February 27): روز کارناوال

چنین روزی در آلمان فصل کارناوال نامیده می شود. البته تاریخ جنش همه ساله تغییر میکند و بستگی به روزی دارد که عید پاک گرفته می شود.

 

(April 14): جمعه خوب

جمعه خوبی یک تعطیلی رسمی و عمومی در کشور آلمان است که به مناسبت مصلوب شدن عیسی مسیح است. این جشن دو روز پیش از عید پاک گرفته می شود و اغلب مردم در این جشن در مراسم آیینی و غیر آیینی خاصی شرکت می کنند.

 

(April 17): دوشنبه عید پاک

عید پاک از جمله تعطیلات رسمی آلمان است و به مناسبت قیام مسیح چنین روزی را دوشنبه عید پاک می نامند و در نتیجه هر ساله چنین روزی تعطیل اعلام شده است. البته هر ساله تاریخ این عید طبق روز دوشنبه تغییر می کند و اکثر کسب و کار ها و مراکز دولتی و خصوصی چنین روزی تعطیل هستند.

 

(May 1): تعطیلی روز اول ماه می یا روز کارگر

روز کارگر که روز جهانی کارگر نیز شناخته می شود، از ۱۹۳۳ یک تعطیل رسمی در آلمان است. چنین روزی را کارگران آلمانی همه ساله به مناسبت سهم خواهی اجتماعی خود جشن می گیرند.

 

(May 14): روز مادر

روز مادر در آلمان روزی است که در دومین یکشنبه ماه می جشن گرفته می شود، بنابراین هر ساله در تاریخ های مختلفی برگزار می شود. این روز تعطیلی رسمی آلمان است و از سال ۱۹۳۳ تا به اکنون هر ساله مراکز دولتی و خصوصی این کشور در چنین روزی تعطیل بوده اند.

 

(May 25): روز معراج

روز معراج، روز تعطیلات مذهبی ۴۰ روز پس از عید پاک است. در آلمان، این روز را نیز به عنوان روز پدر یا روز مردان، به رسمیت می شناسند و چنین روزی همه ساله تعطیل رسمی است.

 

(June 5): روز دوشنبه

پنجاهمین روز پس از عید پاک در روز دوشنبه به عنوان آخرین روز جشن های عید پاک جنش روز دوشنبه گرفته می شود. در این روز کلیسا مراسم های خاص خود را می گیرد و روز تعطیل رسمی به حساب می آید.

 

(June 15): کورپس کریستی

جشن کورپس کریستس پس از ۶۰ روز پس از یکشنبه عید پاک برگزار می شود و قدمت آن به نیمه دوم قرن سیزدهم می رسد. در این روز، بسیاری از آلمانی ها در مراسم های کلیسا حضور دارند، که در آن توجه ویژه می کنند به نعمت مقدس که تنها از نان تشکیل می شود.

در اغلب شهر های آلمان چنین روزی تعطیل رسمی به شمار می آید و به تبع آن مراکز رسمی و دولتی تعطیل هستند.

 

(August 8): جشنواره صلح

جشنواره صلح در آلمان هر ساله در ۸ اوت برگزار می شود. این مراسم در افتتاح مجلس سال ۱۶۲۹ به اعتراض به اعمال اجباری عقاید در آگسبورگ، ایالت بایرن آلمان برگزار می شود. بنابراین، این روز فقط یک تعطیلی رسمی در بایرن است و بقیه شهر های آلمان چنین روزی تعطیل نیستند.

 

(August 15): روز عبادت

روز عبادت روز مهمی در دین مسیحی است. این روز، روز یک جشن است که در مراسم آن، مریم مقدس را از زندگی مادی پاک می دانند یاد آور بهشت می شوند. در آلمان، این روز توسط مقامات دولتی برخی از شهر ها مانند بایرن به طور رسمی تعزیل اعلام شده است.

 

(October 3): روز ملی آلمان

روز اتحاد وحدت آلمان روز تعطیل ملی اعلام شده است که در پی پیوستن و اتحاد دو آلمان شرقی و غربی در سال ۱۹۹۰ پس از سقوط دیوار برلین در سال ۱۹۸۹ به وقوع پیوسته است.

این روز با جشنواره هایی به خصوص در اطراف دروازه براندنبورگ جشن گرفته می شود. فعالیت هایی نظیر اسب سواری، کارائوکه، بازی های تاس، نمایش های تئاتری، پیاده روی ها و غیره، برای به نمایش گذاشتن این رویداد ملی در نظر گرفته می شود.

جشن های ملی هر ساله در آلمان از هر شهری به شهر دیگر متفاوت برگزار می شود. چنین روز ی نیز سرتاسر آلمان مراکز و نهاد های دولتی و خصوصی تعطیل هستند.

 

(October 31): روز اصلاحات

روز اصلاحات یک تعطیلات مذهبی پروتستان مسیحی در آلمان است که در ۳۱ اکتبر به مناسبت جنبش اصلاحات مارتین لوتر در قرن شانزده برگزار و جشن گرفته می شود.

در این روز نیز اکثر شهر های آلمان در تعطیلی رسمی هستند.

 

(November 1): روز اول نوامبر

این روز از روز های تعطیلات مذهبی مسیحیان به شمار می آید و همه ساله چنین روزی تعطیل رسمی است.

 

(November 22): روز رستگاری

روز رستگاری در آخرین چهارشنبه قبل از ماه نوامبر جشن گرفته می شود. از سال ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۴ این یک تعطیلی رسمی برای کل آلمان بوده است، ولی امروزه این تعطیلی فقط در زاکسن در آلمان به صورت رمی می باشد و فعالیت نهاد های دولتی مابقی شهر های آلمان به صورت عادی می باشد.

 

(December 25): کریسمس

روز کریسمس تعطیلات عمومی در آلمان است و در تاریخ ۲۵ دسامبر جشن گرفته می شود و هم چون سایر نقاط اروپا تعطیلات کریسمس نیز تمامی نهاد های دولتی و کسب و کار های خصوصی چنین روزی تعطیل هستند.

 

(December 26): روز بوکس

روز بوکس در آلمان در روز ۲۶ دسامبر، فقط یک روز پس از کریسمس است. این روز به مناسبت گرامی داشت سنت استفان تعطیل رسمی است.

 

منبع مورد استفاده:

studying-in-germany

دیدگاه ها

One thought on “تعطیلات رسمی سال ۲۰۱۸ آلمان و وضعیت مراکز دولتی و عمومی در تعطیلات

  1. Pingback: تحصیل در آلمان - Studying in germany -

ارسال پاسخ

Iran