حساب بانکی در آلمان

حساب بانکی در آلمان برای دانشجویان خارجی، چگونه در آلمان حساب بانکی داشته باشیم؟

توسط: | برچسب ها: , , , | دیدگاه ها: 0 | فروردین ۹ام, ۱۳۹۷

حساب بانکی در آلمان برای دانشجویان خارجی نیاز ضروری است و میشه گفت پیش از این که به عنوان دانشجو وارد کشور آلمان شوید ابتدا باید اقدامات لازم به جهت افتتاح حساب بانکی در کشور آلمان کرده باشید. در ادامه می خواهیم به نحوه افتتاح حساب بانکی در آلمان بپردازیم. با ما همراه باشید 🙂

پیش از ورود به کشور آلمان باید میزان منابع مالی خود را برای دولت آلمان ثبت کنید و از حداقل های تعیین شده توسط دولت آلمان برای منابع مالی آگاهی و اطلاع داشته باشید.

چنین اثبات مالی و ثبت میزان سرمایه شما در اتوماسیون دولتی آلمان این تضمین را از سوی شما به همراه دارد که شما به عنوان دانشجوی خارجی در حین دوران تحصیل می توانید هزینه های خود را تامین کنید و به مشکل بر نمی خورید.

البته چنین شرایطی به عنوان بد ترین حالت ممکن است که برای شما پیش بیاید که به عنوان مثال نتوانید فاند های مناسب تهیه کنید. در غیر این صورت و عموما اکثر دانشجویان خارجی می توانند از موسسات خاصی فاند های بلاعوضی به عنوان هزینه های تحصیلی دریافت کنند.

در هر صورت دولت آلمان چنین تضمین مالی از شما می خواهد و پیش از دریافت ویزای تحصیلی یا دیگر ویزا ها باید حداقل میزان سرمایه مورد نظر دولت آلمان را برآورده و ثبت کنید.

 

حساب بانکی در آلمان برای دانشجویان خارجی

 

در نتیجه شما نیاز به حساب بانکی در آلمان دارید تا بتوانید مبلغ خاصی که از سوی سفارت و دولت آلمان تعیین می شود را به همراه داشته باشید.

برای ویزای دانشجویی تقریبا سالانه مبلغی نزدیک به ۸۶۰۰ یورو است که باید به حساب بانکی در آلمان منتقل شود. در ادامه روش باز کردن یک حساب بانکی را در چند مرحله ساده اداری نشان خواهیم داد.

باز کردن حساب بانکی مسدود شده (Sperrkonto) در آلمان

افتتاح حساب بانکی مسدود شده در آلمان اولین چیزی است که شما برای اثبات توانایی مالی خود برای رو به رو شدن با هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان در طول دوران تحصیل خود به آن نیاز دارید.

در کل باز کردن حساب بانکی از نوع مسدود که البته به عنوان تضمین نزد دولت آلمان مسدود می باشد و در نهایت حق برداشت این پول برای شما محفوظ است دارای فرآیند ساده ای است.

مهم این است که باید در نظر داشته باشید که فرایند درخواست برای حساب مسدود شده باید به خوبی و به موقع انجام شود، زیرا ممکن است قبل از درخواست ویزا یا قبل از شروع ترم، هفته ها یا خیلی بیشتر زمان ببرد.

شما می توانید حساب بانکی را از طریق سفارت آلمان تا زمانی که در کشور خود یعنی ایران عزیز هستید باز کنید ولی همان طور که گفته شد باید در نظر بگیرید که به موقع اقدام کنید تا با مشکل کمبود زمان مواجه نشوید.

حساب بانکی در آلمان

گام نخست: افتتاح حساب بانکی از طریق سفارت آلمان

مدارکی که شما باید به هنگام مراجعه به سفارت برای باز کردن حساب به همراه داشته باشید:

  1. فرم درخواست را برای باز کردن یک حساب بانکی مسدود شده از وب سایت رسمی Deutsche Bank دانلود کنید.
  2. فرم درخواست را پر کنید، بخش های زیر را خالی بگذارید: تاریخ، بانک و امضا – این بخش ها را باید زمانی که اسناد را در دفتر سفارت آلمان تایید می شود تکمیل کنید.
  3. از طریق تماس تلفنی یا ایمیل از سفارت آلمان به منظور بررسی مدارک خود نوبت ملاقات بگیرید.
  4. در سفارت آلمان شما باید اسناد زیر را به همراه داشته باشید: دو نسخه چاپ شده (پرینت گرفته شده) از فرم درخواست افتتاح حساب که از قبل موارد خواسته شده را پر کرده باشید، که البته بخش هایی که گفتیم باید خالی بگذارید تا در سفارت و در حضور کارمند سفارت تکمیل شود. پاسپورت و کپی رنگی از پاسپورت، شناسنامه به همراه کپی، دو عدد عکس پرسونلی تمام رخ، نامه پذیرش دانشگاه (ویزای دانشجویی) و ایمیلی که از طرف سفارت برای شما ارسال شده به همراه هزینه های تاییدیه و ثبت فرآیند های افتتاح حساب. (هزینه ها چیزی حدود ۲۰ یورو می شود)
  5. پس از تکمیل و تایید مدارک در سفارت آلمان باید ایمیلی به بانک مورد تایید سفارت ارسال که کنید و درخواست افتتاح حساب بدهید.
  6. خوشبختانه در کوتاه ترین زمان (معمولا کمتر از یک هفته) بانک مورد نظر ایمیلی برای شما ارسال می کند که محتوی تاییدیه افتتاح حساب شما به همراه اطلاعات حساب شما است.
  7. پس از این که ایمیل تاییده را دریافت کردید اکنون باید حداقل مبلغ مورد نظر دولت آلمان که چیزی حدود ۸۶۰۰ یورو می شود را از طریقی که سفارت اعلام کرده است به حساب بانکی خود منتقل کنید. (البته توجه داشته باشید که ممکن است چیزی حدود ۵۰ یورو هزینه انتقال پول به حساب بانکی شما در آلمان شود)

گام دوم: برداشت پول از حساب بانکی مسدود شده در آلمان

همان طور که می دانید در کشور آلمان برای دانشجویان خارجی هزینه های تحصیل رایگان است ولی شما به محض ورود به این کشور باید برای هزینه های اقماتی خود پول در اختیار داشته باشید.

در نتیجه اگر به غیر از پول تضمینی که در حساب مسدود شده خود پول دیگری ندارید باید بتوانید از این پول استفاده کنید.

به همین دلیل شما باید به محض ورود به آلمان یک شعبه از بانک مورد نظر را نشان کنید و از بانک بخواهید تا اجازه و روش استفاده از پول شما را بدهد و مقدمات کار را فراهم کند.

در ادامه کارمند بانک به شما کارت Eurocheque-Card یا EC Card را برای برداشت پول از دستگاه خودپرداز و شناسه بانکی و رمز عبور آنلاین ارائه می دهد.

منبع مورد استفاده:

studying-in-germany

ارسال پاسخ

Iran