Pezeshk

درمان در آلمان – Treatment in Germany

توسط: | برچسب ها: , , , , , , | دیدگاه ها: 2 | اسفند ۱۶ام, ۱۳۹۶

درمان در آلمان زیر نظر مجموعه های متعدد پزشکی در قالب کلینیک درمانی و یا بیمارستان های دولتی و خصوصی صورت می گیرد. آلمان از جمله کشورهای حائز اهمیت و فوق العاده تخصصی در رشته های مختلف پزشکی است و بی تردید یکی از پنج قطب برتر پزشکی اروپا محسوب می شود!

کشور ما ایران نیز در حال حاضر از جمله کشورهای پیشرفته در حوزه های پزشکی و درمانی است و همچون آلمان در اروپا، ایران نیز در آسیا از اهمیت های پزشکی بخصوصی برخوردار می باشد. در موارد بسیاری از کشورهای همسایه و حتی سایر کشورهای اروپایی و آمریکایی برای درمان و بهبود شرایط بیماری بیماران، آنان به کشور ما سفر می کنند و تا اتمام روند درمانی خود نیز در مملکت ما اقامت می کنند؛

درمان در آلمان

درمان در آلمان:

همین روند در آلمان نیز صورت می گیرد و ما به عنوان تیم IGMED تمام سعی و تلاش خود را بکار می بریم تا مراحل درمان بیماران ایران در خاک کشور آلمان به بهترین صورت ممکنه و در سریع ترین بازه زمانی صورت پذیرد. ناگفته نماند درمان در آلمان همچون سایر کشورهای اینچنینی نیاز مبرم به گرفتن ویزای درمانی دارد که البته شرح و توضیح این موضوع در این مطلب نمی گنجد و یک بحث کاملا تخصصی است و باید از نهادها و سازمان های دولتی که در صادر نمودن این مجوزهای اقامتی دستی بر آتش دارند؛ پرس و جو شود!

خوشبختانه تا به امروز به دلیل سطح بالای خدمات پزشکی و وجود متخصصان نامداری از ایران در اغلب بیمارستان های مطرح جهانی خصوصا بیمارستان های مشهور و پر آوازه آلمانی، انتقال افرادی که دچار بیماری هایی از نوع حاد شده اند و تقریبا درمان و برطرف کردن عامل بیماری آنان در کشور غیر ممکن تلقی شده است، به کشور آلمان به نسبت سایر کشورها با سهولت بیشتری همراه است به شرطی که خود بیمار و سایر نزدیکان او نیز در جهت انتقال وی برای درمان در آلمان همکاری های لازمه را با تیم پزشکیس معالج در مبدا داشته باشند.

درمان در آلمان

نکاتی در خصوص درمان در آلمان:

 • برای درمان بیماری به عنوان یک فرد با تابعیتی از کشور دیگر شما باید این را بدانید که برای طی کردن ادامه مراحل درمانی خود به چه بیمارستانی در آلمان مراجعه کرده اید و آن بیمارستان دولتی است و یا غیر دولتی!؟
 • حواستان به شرایط مالی خود باشد چرا که اغلب دیده شده است انواع مراکز درمانی در آلمان چه آنان که تحت پوشش موسسات مختلف بیمه هستند و چه آنان که بصورت آزاد کار می کنند؛ مدت زمان بستری شدن بیماران را تحت عناوین مختلفی افزایش می دهند تا از این جهت به سود بیشتری دست پیدا کنند.
 • آلمان کشور کاملا راحتی است یا بهتر است بگوییم خیلی حریم شخصی میان زنان و مردان آن معنای خاصی ندارد؛ بنابراین اگر فکر می کنید در خلال انجام درمان در این کشور ممکن است با صحنه های نامناسبی مواجه شوید، پیش از آن با همراهان و نزدیکان خود صحبت هایی را انجام دهید که مثلا هنگام گرفتن آزمایش برای حفظ عفت عمومی کمی به شما نزدیک تر شوند و یا با ملحفه و پارچه ای قسمت بدون لباس شما را بپوشانند.
 • معمولا اتاق های درمانی یا تماما بصورت زنانه پر شده است و یا بصورت مردانه. خیلی کم دیده شده است که بیماران مرد و زن بصورت ترکیبی با هم در یک اتاق بستری شوند!
 • در حین انجام روند درمانی اگر تیم پزشک معالج شما دستور غذایی خاصی را برایتان مشخص نکرده باشد، شما می توانید از منوهای متنوع غذایی برای سرو کردن استفاده کنید و حتی از نوشیدنی های غیر الکلی نیز بهره مند شوید.
 • IGMED توصیه می کند در حد چند جمله کلیدی به زبان آلمانی همچون: درد دارم و یا میشود یک مسکن به من بدهید را بلد باشید تا بازده درمانی شما در این کشور مطلوب تر به نظر آید.

درمان در آلمان

کلام آخر:

توجه داشته باشید برای بستری شدن نیاز به تایید پزشک معالج دارید که برای این منظور بهتر است به پزشکی که شما را از ایران روانه یک مرکز تخصصی – درمانی در آلمان کرده است، یادآوری کنید که از طریق پل های ارتباطی مناسب هم شرایط بیماری شما را برای تیم پزشک آلمانی ارسال نماید و هم وضعیت فعلی تان را؛ البته این را نیز باید افزود که گاه بسته به تعاملاتی که از قبل صورت گرفته است و هماهنگی های که انجام شده است، خودِ پزشک شما نیز می تواند در صورت لزوم، همراه شما بیاید و کارهای پزشکی تان را در کشور مقصد پیگیری نماید.

دیدگاه ها

2 thoughts on “درمان در آلمان – Treatment in Germany

 1. محمد ابراهیم تقوی

  سلام من مشکل ریه دارم شیمیای هستم عفونت شدیددارم وداعم از طریق سرفه خلط سفت از گلوم خارج میشه وهر چند روزی یکدفعه خونریزی شدید دارم بیشتر از ۲۵ سال خارج تهران درجزیره کیش ساکن بودم ولی هیچ بهبودی حاصل نشد منهای ریه من ۵۵درصد از کار افتادگی کلی دارم از ناحیه داخلی شکم همچون خارج کردن کلیه چپ خارج کردن مقداری از روده بزرگ ترمیم کبد . طحال .دم پانکراس .

  پاسخ دادن

  • مدیر سایت

   بهترین پیشنهاد ما برای شما استفاده از خدمات مشاوره بیمارستانهای آلمان؛ بدون متحمل شدن هزینه های سفر و هزینه های آزمایشات در آنجا می باشد.
   جهت آشنایی با خدمات ما تماس بگیرید.

   ۰۲۱-۷۵۰۳۸۴۴۷

   پاسخ دادن

ارسال پاسخ

Iran