صنعت گردشگری درمانی

صنعت گردشگری درمانی در آلمان و مزیت های آن نسبت به سایر کشور ها

توسط: | برچسب ها: , , | دیدگاه ها: 0 | فروردین ۱۶ام, ۱۳۹۷

صنعت گردشگری درمانی سالیان بسیاری است که در بسیاری از کشور های پیشرو در پزشکی رواج داشته و حائز اهمیت فراوانی است. برای این که کمی بیشتر با مزیت های خدمات درمانی در آلمان آشنا شوید با ما تا انتهای این مقاله همراهی کنید 🙂

بسیاری از کارشناسان و پزشکان و همچنین و مراجعه کنندگانی که از امکانات خدمات درمانی کشور آلمان استفاده کردند، کشور آلمان را از نظر توجه به صنعت گردشگری درمانی بسیار مناسب و پیشرو می دانند.

کشور آلمان می تواند یکی از بهترین گزینه های سفر برای درمان بیماران صعب العلاج باشد. بیمارستان های آلمان همواره از بهترین و ایده آل ترین بیمارستان های سطح اروپا و دیگر کشور های جهان از نظر ارائه خدمات درمانی برای بیماران ت به امروز بوده است.

به طوری که به عنوان مثال از کشور های اروپای شرقی مثل روسیه اولین و مطمئن ترین گزینه برای درمان بیماری های خاص و انواع سرطان انتخاب بیمارستان های کشور آلمان است.

از دیگر مواردی که صنعت گردشگری درمانی آلمان را بسیار قوی و جذاب کرده است مراقبلت های پزشکی ویژه ای است که با این کیفیت فقط در بیمارستان های کشور آلمان یافت می شود.

به طوری که از سرتاسر جهان حتی از کشور ایالات متحده و انگلستان نیز برای درمان بیماری ها و استفاده از این دست خدمات پزشکی به آلمان سفر می کنند.

هم چنین از کشور های حوزه خلیج فارس نیز صنعت گردشگری درمانی آلمان مخاطبان بسیاری دارد.

 

صنعت گردشگری درمانی ، سیستم بهداشتی و مراقبتی در آلمان

طبق قوانین آلمان، بیمارستان های آلمان مجبور به انجام برنامه های نظارت بر کیفیت زیر نظر مستقیم دولت این کشور هستند و بدین منظور بیمارستان های آلمان موظف به اخذ گواهی نامه ها و استاندارد های سفت و سخت بین الملی هستند تا بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند.

طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی، آلمان به طور متوسط ۳۸۰ پزشک در هر ۱۰۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد که بالاتر از میانگین ایالات متحده آمریکا و کانادا است.

پزشکان پیش از اینکه بتوانند در تخصص خود شروع به فعالیت کنند، تحت آموزش های دقیق و حرفه ای با استاندارد های خاص کشور آلمان قرار می گیرند. هم چنین دانشجویان رشته پزشکی نیز چندین مرحله کارآموزی را باید پشت سر بگذرانند تا بتوانند فعالیت حرفه ای خود را به طور مستقل شروع کنند.

این شرایط سخت و وجود استاندارد های بالا باعث شده است که خدمات بهداشتی و درمانی در آلمان و مراقبت های حین درمان از کیفیت بسیار بالایی برخوردار باشد.

 

منبع مورد استفاده:

health-tourism

ارسال پاسخ

Iran