نکات و نحوه مسافرت به آلمان

نکات و نحوه مسافرت به آلمان – Tips and How to Travel to Germany

توسط: | برچسب ها: , , , , | دیدگاه ها: 1 | اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۶

در igmed امروز قصد داریم کمی در خصوص نکات و نحوه مسافرت به آلمان برایتان صحبت کنیم و بیشتر به جنبه هایی بپردازیم که ممکن است در سفر به به کشور آلمان مهم و حائز اهمیت باشد! با اینکه عموما اغلب مطالب ما مربوط است به صنعت پزشکی و درمانی کشور آلمان اما این دفعه شاید بد نباشد کمی به تشریح مواردی بپردازیم که در بین مردم آلمان به یک عادت روزانه بدل گشته و ممکن است برای شما به عنوان یک گردشگر، غیر قابل تحمل باشد!

نکات و نحوه مسافرت به آلمان

نحوه سفر به آلمان:

ابتدا بهتر است کمی در خصوص نحوه سفر به آلمان صحبت کنیم؛ در حال حاضر به دلیل روابط سیاسی و تجاری مطلوب میان دو کشور ایران از آسیا و آلمان از اروپا، علاقه مندان سفر به این کشور خیلی راحت می توانند با در اختیار داشتن مدارک لازمه برای  رزرو بلیط به مقصد شهرهای مختلف آلمان از جمله کلن، هامبورگ و فرانکفورت و همچنین مونیخ اقدام نمایند!

شرکت هایی هواپیمایی که از سوی ایران مامور ترانسفر شدن مسافران ایرانی به آلمان هستند عبارتند از: شرکت هواپیمایی هما، شرکت هواپیمایی لوفتهانزا، شرکت هواپیمایی ماهان و شرکت هواپیمایی گرمانیا؛ لازم به ذکر است که در خصوص اختلاف زمانی میان دو کشور این را نیز افزود که ساعت آلمان در حدود دو ساعت و سی دقیقه عقب تر از ساعت رسمی ایران می باشد.

نکات و نحوه مسافرت به آلمان

نکات مهم در سفر به آلمان:

 • آلمانی ها اهل تعارف و چانه زنی بی مورد نیستند! مردم این کشور از کودکی یاد گرفته اند حرف دلشان را صاف و پوست کنده بزنند چه شمما به عنوان مخاطب مقابل آنان بدتان بیاید و چه از این میزان صراحت بیانی استقبال کنید؛
 • در سفر به آلمان حتما از وجود میزان وجه نقدی قابل قبولی مطئمن شوید چرا که در بسیاری از فروشگاه های این کشور یا اصلا کارت خوان وجود ندارد و یا تنها کارت های مخصوص به بانک های ژرمنی را پذیرا می باشند.
 • آب و هوای اغلب روزهای سال در شرایط بارانی و حتی سرد خلاصه می شود. در آلمان چیزی که به وفور دیده می شود بارش و رگبارهای کوتاه بارانی است که البته می شود با همراه داشتن چتر و لباس گرم از این آب و هوای بارانی هم لذت برد!
 • در آلمان روزهای یک شنبه حکم جمعه ما را دارد با این تفاوت که باز در جمعه های ما تعدادی مغازه مشغول به فعالیت هستند ولی در این کشور و در روز ذکر شده هیچ مغازه و فروشگاهی آماده به خدمت و میزبانی از شما مشتریان نیست و ساعت و روز کاری برای آلمانی ها از اهمیت بالایی برخوردار است.
 • در سفر به آلمان حتما به یاد داشته باشید که رعایت قوانین حتی از پیدا کردن یک مکان مناسب اقامتی نیز مهم تر و برجسته تر می باشد. مردم آلمان تحمل بی قانونی را ندارند و به دلیل اینکه خود از جمله قانون مندان برتر جهانی تلقی می شوند، در صورت تخلف قانونی همچون پیچیدن ناگهانی بدون زدن راهنما یا عبور از چراغ قرمز برخورد شدید با فرد متخلف می کنند.
 • به ساعتی که در حال گذر است توجه داشته باشید و سعی کنید حتی یکبار هم در آلمان بدقولی نکنید!
 • با اینکه با سفر به آلمان شما این فرصت را پیدا می کنید تا انواع و اقسام جاذبه های گردشگری را مشاهده نمایید اما فراموش نکنید که همه جاذبه های این کشور در شهرهای نامدار آن نیست و بسیاری از اماکن دیدنی آلمان در محیط های خارج از شهر واقع شده است؛
 • وقتی در شهرهای مختلف آلمان در حال گشت و گذار هستید و از رستوران ها و کافی شاپ های آن استفاده می کنید، حواستان باشد خدمتگذاران این مکان ها در آلمان اصلا نیازی به انعام ندارند! در حقیقت آن ها آنقدر از شرایط خوب کاری بهره مند هستند که نیازی به انعام کم و زیاد شما نداشته باشند؛
 • در آلمان چیزی به نام آب شیر وجود ندارد و هرچه که هست یا آب معدنی است و یا آب گاز دار؛ البته ناگفته نماند اگر شما تمایلی به آشامیدن آب گازدار ندارید، بهتر است حتما قید کنید که برایتان آب بدون گازدار مهیا کنند!
 • یکی دیگر از نکات سفر به آلمان که خیلی جالب است ارائه اینترنت پر سرعت با پهنای باند کافی است و این امکان تقریبا در تمام نقاط دور و نزدیک این کشور قابل دسترسی می باشد.
 • و دیگر اینکه بهتر است در خط مخصوص دوچرخه سواری وارد نشوید و اگر از دود سیگار هم متنفر هستید، حتما به سراغ مکان هایی بروید که از دود و دیگر موارد اینچنینی تهی باشد چراکه اغلب مردم آلمان سیگار را به عنوان یکی از اصلی ترین اجزای زندگی خود می پندارند.

دیدگاه ها

One thought on “نکات و نحوه مسافرت به آلمان – Tips and How to Travel to Germany

 1. Pingback: کیفیت درمان در آلمان - Quality of treatment in Germany -

ارسال پاسخ

Iran