ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی

ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی چگونه است و به چه مواردی باید توجه کرد

توسط: | برچسب ها: , , , | دیدگاه ها: 0 | اسفند ۲۸ام, ۱۳۹۶

ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی و اخذ اقامت موقت برای دوران تحصیل یکی از هدف های اصلی دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور است.

از این رو بر آن شدیم تا در این مقاله مختصری درباره شرایط گرفتن ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی توضیح دهیم. با ما همراه باشید 🙂

ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی

دانشجویان ایرانی برای اقامت در آلمان در طی دوران تحصیل نیاز به گرفتن ویزای نوع D دارند. ویزای نوع D فقط مخصوص دانشجویان خارجی که آمادگی گذارندن دوران تحصیل در کشور آلمان را دارند صادر می شود.

ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی چه مقدار زمان نیاز دارد؟

حتما سعی کنید پیش از این که پاسخ اپلای شما از دانشگاه مربوطه برسد در مورد مقدمات گرفتن ویزای آلمان تحقیق کرده و اقدامات اولیه را انجام داده باشید تا با کمبود وقت مواجه نشوید.

در نتیجه مقدمات اپلای کردن و اخذ ویزا را باید دست کم سه ماه زودتر از این که ترم تحصیلیجدید در دانشگاه مورد نظر آغاز شود باید پیگیری کنید.

گام اصلی گرفتن ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی

گام اصلی گرفتن ویزا احراز هویت دانشجو و ممسائل امنیتی است.

برای اولین اقدام و پس از هماهنگی های اولیه با سفارت، ابتدا باید اطلاعاتی مثل کلاسه اثر انگشتان دست و عکس پرسونلی خود را برای سفارت به منظور اهداف امنیتی کشور آلمان تهیه و ارسال کنید.

ویزای نوع D به مدت سه ماه اعتبار دارد و شما باید طی اسن سه ماه بتوانید در دانشگاه مورد نظر ثبت نام و شروع به تحصیل کنید و پس از آن نیاز دارید هر سال ویزای خود را تمدید کنید.

اگر هم قسد دارید پس از گذارندن دوره تحصیل در آلمان اقامت دائم داشته باشید باید نوع ویزای خود را عوض کنید.

ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی چه مقدار هزینه بر است؟

پیش از این که بتوانید ویزای خود را بگیرید باید مبلغی حدود ۷۵ یورو پرداخت کنید که معمولا از طریق سفارت در ایران می توان این مبلغ را برای دولت آلمان پرداخت کرد. دانشجویان ایرانی نیازی به گرفتن بیمه خدمات درمانی پیش از اخذ ویزا ندارند و در نتیجه هزینه های کمتری متحمل می شوید.

و البته سالانه برای هزینه اقامت در کشور آلمان باید حدود ۱۱۰ یورو به دولت این کشور پرداخت کنید.

مدارک مورد نیاز

به طور کلی برای هر کشوری که قصد ادامه سفر و تحصیل داشته باشید باید مقادیری پس انداز با خود داشته باشید که تا با محیط درسی و کاری کشور مورد نظر آشنایی پیدا می کنید این پس انداز تضمین کننده خرج های اولیه و ضروری شما باشد.

برای ادامه تحصیل در کشور آلمان نیز به همچنین است. پیش از اقدام به اخذ ویزا باید برای مدت زمان چندین ماه به ازای هر ماه مبلغ ۷۲۰ یورو در حساب بانکی خود پس انداز داشته باشید. این که برای چند ماه شما باید پس انداز داشته باشید سفارت آلمان تعیین خواهد کرد.

در کل اکثر دانشگاه های آلمان انگلیسی زبان هستند و یکی دیگر از پیش نیاز های اخذ ویزای آلمان برای دانشجویان ایرانی داشتن مدرک زبان انگلیسی با نمره خوب و بالا است. دانستن و آشنایی با زبان آلمانی می تواند امتیاز مثبتی برای گرفتن راحت ویزا برای شما باشد.

خوشبختانه دانشجویان ایرانی نیازی به انجام تست های پزشکی پیش از ورود به آلمان ندارند.

و البته برای اطلاعات دقیق تر و تکمیلی باید به مراجع به روز استناد کنید.

منبع گورد استفاده:

mastersportal

ارسال پاسخ

Iran