پیش از سفر به آلمان

پیش از سفر به آلمان باید نکات زیر را بدانید و مورد توجه قرار دهید

توسط: | برچسب ها: , , , , , , , , , | دیدگاه ها: 2 | اسفند ۲۴ام, ۱۳۹۶

پیش از سفر به آلمان یا به هر کشوری اعم از صنعتی و پیشرفته و یا کشور های در حال توسعه باید به نکات شرایط و قوانین خاص آن کشور ها توجه کرد تا به مشکلی بر نخوریم.

چه بسا با رعایت نکردن بعضی نکات ساده و پیش پا افتاده که در کشور خود مان بی اهمیت جلوه می کند ممکن در خارج از کشور سر و کارمان به پلیس و قانون خورد.

به عنوان مثال های معروف می توان به همراه داشتن یا استفاده از بعضی داروهای مسکن در برخی کشور های حوزه  خلیج فارس اشاره کرد که گر چه استفاده از این دارو ها در ایران و بسیاری کشور های دیگر منع قانونی ندارد ولی در برخی از این کشور ها ممکن است مورد پیگرد قانونی قرار بگیرید.

و یا حتی مثال جالب تر کشور سنگاپور است که جویدن آدامس می تواند جرم تلقی شود! و البته دلیل خاص خود را دارند و به علت جلوگیری از شیوع بیماری های تنفسی که چندین سال پیش در این کشور همه گیر شده بود این چنین قانونی وضع گردید.

کشور آلمان نیز یک سری قوانین و شرایطی دارد که بهتر است پیش از سفر به آلمان به آن ها توجه کنید و بدانید و البته خیلی فرقی نمی کند به منظور تفریح به این کشور سفر کرده باشید یا درمان بیماری. با ما همراه باشید 🙂

پیش از سفر به آلمان باید نکات زیر را بدانید و مورد توجه قرار دهید

اولین نکته برای خواندن این راهنما این است که در نظر داشته باشید که در مقایسه با سایر نقاط آلمان، برلین مانند یک جزیره می ماند. یعنی به نوعی تنوع فرهنگی خاصی نسبت به سایر شهر های آلمان دارد و این نکته باعث شده است که شما در سفر به شهر های دیگر آلمان کمی تناقض فرهنگی بین پایتخت و سایر نقاط این کشور ببینید.

در نتیجه نکاتی که در ادامه پیش از سفر به آلمان باید بدانید و به آن ها توجه کنید ممکن است در تمامی شهر های این کشور صادق نباشد ولی در کل دانستن و رعایت کردن آن ها خالی از لطف نیست.

احترام به قوانین

احترام به قوانین

آلمانی ها بسیار مقرراتی و قانون مند هستند و در نتیجه رعایت نکردن قوانین ساده مثلا عبور از چراغ قرمز می تواند باعث ناراحتی مردم شود. نظم و انضباط آلمانی ها در جهان زبان زد است پس هنگامی که به هر دلیلی به این کشور سفر کردید سعس کنید تا حدودی قانون مند تر و منظم تر زندگی کنید تا نه باعث ناراحتی مردم آن کشور شوید و نه دردسر خاصی برای تان پیش بیاید.

حتما بلیت تهیه کنید و اعتبار آن را چک کنید

اکثر توریست هنگام استفاده از قطار و مترو های این کشور شگفت زده می شوند. چرا که هیچ گیت، دستگاه و یا شخصی وجود ندارد که بلیت های شما را چک کند.

حواس تان باشد که هیچ قطار و متروی شهری رایگان نیست پس پیش از استفاده از سیستم حمل و نقل شهری بلیت تهیه کنید و به همراه داشته باشید. چون ممکن است در داخل مترو و قطار ماموران خاصی که بلیت ها را چک می کنند از شما طلب بلیت نمایند!

همین طور حتما حواس تان باشد که بلیت های اعتباری که از پیش خریده اید همچنان اعتبار داشته باشند تا به مشکلی بر نخوریدو مجبور به پرداخت جریمه اضافی نشوید.

پیش از سفر به آلمان

بدانید دقیقا کجا می خواهید بروید

اگر درون شهری می خواهید جا به جا شوید باید بلیت مناسب درون شهری بخرید و اگر بین شهری یا بین منطقی ای قصد سفر دارید باید بلیت مناسب را تهیه کنید.

به طور کلی، رفتن به دورتر از مرکز شهر ممکن است شما را به یک منطقه دیگر منتقل کند. اگر مطمئن نیستید، نقشه های شهری و منطقه ای را در ایستگاه همیشه بخوانید.

به عنوان مثال، رفتن به فرودگاه Schönefeld در برلین و یا آمدن از این فرودگاه به سمت شهر، منطقه ای متفاوت برای سفر در داخل شهر محصوب می شود و نیاز به تهیه بلیط با قیمت متفاوت دارد.

در ضمن بدانید که مامورانی که وظیفه خطیر چک کردن بلیت ها را بر عهده دارند برای شان فرقی نمی کند که شما توریست هستید و به قوانین آنشایی دارید یا خیر! جریمه در انتظار تان خواهد بود …

وقت شناس باشید

وقت شناسی و به موقع رسیدن به قرار ملاقات ها برای مردم آلمان بسیار با اهمیت است و جزیی از آداب و رسوم مردم این کشور به حساب می آید. دلایلی چون ترافیک و غیره نمی تواند توجیه دیر رسیدن شما به قرار ها باشد. پیش از سفر به آلمان این نکته به ظاهر پیش پا افتاده را کمی تمرین کنید که به موقع به قرار ها برسید، مخصوصا اگر قصد شما سفر کاری باشد.

بازیافت

باز یافت زباله ها در آلمان بسیار با اهمیت است. برچسب بطری را بررسی کنید تا ببیند آیا می توان آن را بازیافت کرد؟ یک فلش معمولا نشان دهنده قابل بازیافت بودن بطری های و سایر دور ریز ها هستند.

همه سوپرمارکت های اصلی ماشین آلات بازیافت را دارند که شما می توانید بطری های دوریختنی خود را عملا به آن ها بفروشید و از این راه تا حدی کسب درآمد کنید و همین طور به پاکی محیط زیست نیز کمک کرده باشید.

پول نقد

بسیاری از فروشگاه ها و رستوران ها ممکن است دستگاه کارت خوان نداشته باشند و شما مجبور می شوید نقد پرداخت کنید. همیشه پول نقد و خرد همراه داشته باشید.

و بدانید که خرد کردن اسکناس های درشت می تواند بسیار هزینه بر باشد.

سیگار کشیدن

بر خلاف بسیاری از مکان های اروپا و سراسر جهان، سیگار کشیدن در کافه ها و رستوران ها در آلمان به طور کلی اجازه داده می شود. البته طی سال های اخیر قوانین جدید منع سیگار تصویب شده است ولی هنوز می توان گفت به نوعی این قوانین جا افتاده نیستند و بسیاری از  افراد به راحتی این قوانین را نادیده می گیرند.

به هر حال بهتر است پیش از سفر به آلمان یا حتی سایر کشور ها کمی از عادت خود به سیگار کشیدن را کم کنید و یا حداقل از مکان هایی که سیگار کشیدن مجاز است سیگار بکشید. در غیر این صورت مخصوصا در آلمان قوانین شوخی بر دار نیستند.

یک شنبه ها

مغازه ها، سوپر مارکت ها، داروخانه و بسیاری از فروشگاه های دیگر در آلمان روز های یکشنبه تعطیل هستند. پس پیش از فرا رسیدن آخر هفته ها چیزایی که نیاز دارید تهیه کنید. ولی معمولا رستوران ها و کافه ها همیشه باز هستند و می توانید آخر هفته ی خوبی را بگذارنید.

رستوران ها

پیدا کردن رستوران های خوب و مناسب در آلمان همانند سایر کشور ها شاید نیاز به کمی پرسش و جست و جو از اهالی محلی داشته باشد. در شهر های کوچک آلمان غذایی محلی بیشتر و راحت تر پیدا می شوند و البته اگر گیاه خوار هستید شهر برلین دارای رستوران های زیادی مخصوص گیاه خواران است.

اگر هم می خواهید به صورت اقتصادی تر وعده های غذایی خود را میل کنید می تواندی به راحتی مغازه هایی که غذای بیرون بر و ارزان می فروشند در سطح شهر پیدا کنید.

توصیه می کنیم پیش از سفر به آلمان و شهر های مختلف این کشور اطلاعات کلی از وضعیت رستوران ها و غذاهای آن ها کسب کنید.

زبان

در حالی که برلین یک شهر چند زبانه به حساب می آید و شما می تواندی با زبان انگلیسی با اکثر مردم ارتباط بر قرار کنید ولی دیگر شهر های آلمان این چنین نیست و یادگیری اصطلاحات و عبارات ساده به زبان آلمانی می تواند خیلی راه گشا باشد.

پس حتما پیش از سفر به آلمان تا می توانید روی زبان آلمانی تمرکز کنید.

منبع مقاله:

theculturetrip

دیدگاه ها

2 thoughts on “پیش از سفر به آلمان باید نکات زیر را بدانید و مورد توجه قرار دهید

  1. Pingback: ویزای آلمان - German visa -

  2. Pingback: نکات و نحوه مسافرت به آلمان - Tips and How to Travel to Germany -

ارسال پاسخ

Iran